Wonder-paw!   Csodálatos világ,az állatokkal . . . *-*
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Chat

 

 

 


 

 

 

 

Csoda-mancs történetek

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Bobbie,aki elveszett nyaraláskor

Wiree  2011.04.10. 09:58

Bobbie, az 1921-ben született fajtiszta - ám rövid farkú- skót juhászkutya Oregon államban élt gazdájával. 1923 nyarán elutaztak keletre, az otthonuktól mintegy 3500 kilométerre lévő Wolcottba, Indiana államban.

      Itt történt a szerencsétlenség. Az ablakon át Bobbie észrevett néhány verekedő városi kutyát,ő sem akart kimaradni, így hát kiugrott a nyitott ablakon a többiek közé. Szerencsétlenségére a város büszke kutyáibetolakodásként vették a felbukkanását és valamennyien ellene fordultak. A csapat együttesen elűzte a menekülő Bobbie-t a városból, el a gazdájától és a biztonságo nyújtó autótól.
      Bobbie gazdája kétségbe esett, de sikertelen kísérletet tett a kutya felbukkanására.Bobbie helyzete azonban még kétségbeejtőbb volt, mert a kutyafalka elszántan üldözte őt. Hogy móresre tanítsa. Bobbie az egész kutyafalkával nem vehette fel a versenyt, de erős, leleményes és találékony állat volt. Egyenként győzte le támadóit, amíg azok fel nem hagytak az üldözéssel. Ezek után Bobbie-nak más problémája akadt: fogalma sem folt arról, hogy hogyan jusson haza. A gazdája feladott már minden reményt, hogy megtalálja a kutyát és folytatta az utazást egy hosszú, kerülő úton Mexico felé. Nem volt kétséges, hogy a kocsi lehetetlen vállalkozás lenne.

Sweep,az elszánt kutya.

Wiree  2011.04.07. 16:00

Üdv.Egy elképesztő, kicsit vicces,érdekes igaz történetet fogok most nektek legépelni[persze valamennyire átfogalmazva] egy csodás könyvből. ^^
A híres Ausztrál Kelpie-t a tizenkilencedik században tenyésztették ki az ország növekvő háziállat-állományának örzésére úgy,hogy egyben alkalmazkodni tudjon a gyakran kellemetlen, forró éghajlati viszonyokhoz.A kelpie nem csak intelligenciájától ésmunkaelbírálásáról, hanem ravaszságáról is ismert.Ezt azzal magyarázzák, hogy állítólag annak idején keresztezték az ausztráliai vadkutyával, a dingóval is. Akár igaz,akár nem, a kelpie a kelpie rendkívül találékony, értelmes állat, ahogyan ezt az 1920-as években Nyugat-Ausztráliában élő Sweep tipikus, tarka szőrű kelpie volt és egy farmon élt családkájával.A nyáj őrzése melett Sweepet kellemes társaságáért is szerették, gyakran kísérte gazdáját a farm körüli útjain és egy-egy környéken tett látogatáskor vele is tartott.A farmer gyakran bejárt a közeli városba is. A város a folyó másik partján feküdt,ezért révvel kellet átkelni. Az átkelés embereknek és állatoknak egyaránt egy pennybe került.Mindig fizettek egy.-egy pennyt amikor gazdája és Ő a városba mentek..Egy napon ,amikor megint bementek a városba, Sweep elkeveredett. Miközben a kutya őrülten kereste a gazdáját a városban,ő,mint mindig, most is hazaindult. Amikor Sweep rájött,h a gazdija már nincs ott,úgydöntött hazamegy a farmra.Elindult hát a révátkelő felé, de egy volt a kis gond: nem volt pénze az átkeléshez. x). Háromszor is megpróbált felugrani a hajóra,de a révész minden alkalommal megakadályozta ezt.xDD :S.    OLVASD TOVÁBB.
Aki egy kicsit lustább,és nincs kedve sokat olvasni,annak érdemes csak az ezek után leírt szöveget elolvasnia.

Sugar,a hosszútáv-gyalogló macska.

Wiree  2011.04.05. 21:24

Hali. Könyvből legépelek nektek egy csodás kis történetet,ami igaz. 

Akkor egy kis  bevezető; ...volt egy cica,akit a gazdái nem vihettek magukkal,amikor elköltöztek,így rábízták őt a szomszédjukra,ő meg szívesen fogadta. Azért megpróbálták elvinni,de a macska irtózott a járművektől,ez pedig egy 2400 km-es út lenne. - >  a macskának nem tetszett az ötlet,és kiugrott a kocsiból, még mielőtt a kocsifeljárót elhagyták volna.A macsek egy krémszínű perzsa volt,és az volt a különleges ismertetőjegye Sugarnak h a balcsípője enyhén deformálódott,ami csak simogatás közben vált érezhetővé!  Olvasd tovább,érdekes lesz ;)

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

 
Welcome . . .

Sziasztok! Az oldal a wonder-paw nevet kapta,minek jelentése csoda-mancs :)
Az oldal az állatokkal foglalkozik,cikkeket olvashatsz róluk,megtudhatod hogyan tartsd őket és hogyan értsd meg nyelvüket...sok  EXTRÁVAL és GRAFIKÁVAL. Gyere sokat,és érezd jól magad! 
   
Üdv;  Wiree

 
Mancsok


   
   
   
   
 

 
Top paw

×Tami×Colly×Fanni×Lolly×Grétcsii×
×Fulmine×Krisztike×Leenus×Viki×
×Csocsii×S900×Ysófi×Petra×Pacii×
×Eff&dorcsa×Princess×Andy×$áti×
×Debi×Lolla×Alina×Dórii×Sophie×
×Catalina×Hanna×Pepe×Angel×
×Flóó×Fruzsi×Beagle×Kittusz×
×Lolla×Szuperd×Kitty×Alíz×
×Shezaata×Mona×Sikievi×

 

Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belõle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény vissza    *****    Rose Harbor, ahol a tenger suttog és a múlt sosem tûnik el teljesen. - FRPG - csatlakozz közénk te is :)    *****    Egy kikötõ, ahol minden hullám egy új kezdetet ígér. Rose Harbor, több mint egy város, egy világ a világ mögött.    *****    Rose Harbor &#8211; kisvárosi báj, nagy titkokkal - légy részese te is ennek a kalandnak :) - FRPG    *****    Óceán, erdõ, csillagfény &#8211; minden ösvény Rose Harborba vezet - aktív FRPG közösség    *****    Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ a konoha.hu -n. Nézzetek be! *** Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ!!!    *****    ÁGICAKÖNYVTÁRA - KÖNYVEK, KÖNYVEK, KÖNYVEK - ÁGICAKÖNYVTÁRA    *****    MOVIE-NIGHT -> Filmek, Sorozatok <- MOVIE-NIGHT    *****    Movie-    *****    Játssz a színekkel keress szebbnél szebb képeket, építs, szépítsd a portálod, hogy szebb és színesebb legyen a világod!    *****    Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó. 06209911123 Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó.    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél színes szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!